Döbrentei Lajos esperes fia volt az ország hírû Döbrentei Gábor, a Magyar Tudós Társaság alapítója és elsõ titkára, aki Kolozsvárott alapított Erdélyi Múzeum címû folyóiratot indította el, aki itt nõtt fel az Uraiújfalui paplakban. Itt látogatta meg egy ízben jó barátja Petõfi Sándor, aki ostffyasszonyfai rokonaihoz menve egy éjszakát töltött itt a paplakon.

Kiss Imre lelkipásztorkodása alatt mindent megtettek, hogy növeljék a templomi ülõhelyek számát, ami Répcelak és Csánig különválásáig zsúfoltságig megtelt. Az anyagyülekezetbõl a lelkész csak beteggyóntatásra és temetésre ment ki. A filiákban a tanítók is végeztek vasárnap délután könyörgéseket. A lelkészlakás is az õ idejében épült meg 1887-ben, a templommal egybeépített lakás helyett. 1909 október 31-én köszönt el és nyugállományba vonult.

Zongor Béla gyõri hitoktató lett Kiss Imre utóda, akit 1910 január 23-án iktattak be hivatalába. Az õ idejében alakult meg a nõegylet, majd 1914-ben iskolaépítésbe fogott, amit sikerrel véghezvitt. 1917-ig munkálkodott az Uraiújfalui gyülekezetben. Kapi Béla körmendi lelkészt püspökké választják, így kerül Zongor Béla Körmendre Kapi püspök utódjául.

Rónay Béla Gyula õrimagyarósdi lelkész lett az utóda. 1917 május 20-án iktatta hivatalába Kund Sámuel esperes. 1930-ban õ szorgalmazza, hogy tüntessék el a templom elõtti szégyenfalat! 1934-ben a templomépítés 150. évfordulóján teljes renoválásra került sor. Ekkor kerül sor a bejárat feletti emléktábla elhelyezésére. A gyermekek tanítására sokat fordított a gyülekezet. 1948-ban váratlanul államosították a gyülekezet iskoláit is.

Baráth József celldömölki hitoktató 1951-ben kerül Uraiújfaluba. Nagyon nehéz idõben végezte a szolgálatot, amikor kiürültek a templomok. A materialista és kommunista ideológia, sajnos napjainkig rányomta pecsétjét gyülekezetünk életére. Baráth József lelkipásztor 1983-ig végezte itt szolgálatát, mentve azt ami még menthetõ.

1983-tól lelkészhiány miatt a szomszéd faluból Ostffyasszonyfáról történik a helyettesítés.

1991-ben Fatalin Helga segédlelkész foglalhatta el a megújult lelkészlakást, melyet a gyülekezet teljesen felújított. Tíz hónap után távozott innen Bükre, ahová beiktatták hivatalába.

Menyes Gyula és felesége Uram Zsuzsa1992-tõl végezték a szolgálatokat itt a gyülekezetben, illetve a szomszéd Ostfyyasszonyfa és Csönge gyülekezetekben. Menyes Gyulát 1995 szeptember 30-án Zügn Tamás esperes beiktatta hivatalába, a gyülekezet tizedik parókus lelkészét. 1993-ban külsõ anyagi támogatással kívülrõl renoválta templomát, majd 1996-ban gyülekezeti termét és vendégházát, mint egykori iskolatermet és tanítólakást.

Kerekes Csaba lelkész az Uraiújfalui gyülekezet meghívására Dél-Erdély-bõl került ide. 2003 november 29-én Vetõ István esperes iktatta be hivatalába a gyülekezet új lelkészét.