A település földrajzi elhelyezése és a kezdetek

Uraiújfalu a Rába folyó bal partján, Rábától 3 km-re fekvõ kis Vas megyei település. Szomszéd községei a Rábán innen: Nick, Vámoscsalád, Vasegerszeg és Jákfa. Rábán túl: Ostffyasszonyfa és Kenyeri.

Megalakulás előtti emlékek

Az Uraiújfalui Evangélikus Egyházközség megalakulásáról csak II. József uralkodásától fogva beszélhetünk. A türelmi rendelet hatására , vagy inkább hatása alatt sok gyülekezet és ezek között az Uraiújfalui is önálló anyagyülekezetté szervezõdött. Ez azonban nem jelenti azt, hogy korábban elzárkózott volna a reformáció elõl. Már földrajzi fekvése is arra a következtetésre vezet, hogy e vidék lakosságát hamar ...

Több +

Az uraiújfalui evangélikus gyülekezet megalakulása

Uraiújfalu kezdetben csak filia volt. Kis Bertalan püspök egyházlátogatásakor 1633 március 7-én felvett jegyzõkönyv szerint: „Ez faluban a memoria modernorum hominum senki sincs, aki mondhatná, hogy volt volna kápolna felépítve, hanem az falu közepén, ott, ahol most az levélszín áll és harangláb vagyon, fundamentumát mondják lenni.” Tehát a jegyzõkönyv tanúsága szerint az akkori emberek között nem volt senki, aki emlékezne templomra, vagy kápolnára.